Emakeelepäev 01. aprill HaapsaluPK

14. märtsil tähistasime Haapsalu Põhikoolis emakeelepäeva. Õpilased esitasid vahetundide ajal eestikeelseid tekste ja luuletusi, kirjutati ühe ja sama algustähega tekste ning joonistati kõnekäändudest pilte. Nädala jooksul valminud töödest valiti välja lemmikud.

Emakeeleõpetajate lemmikud:

K-tähega jutud ja 7. klassid - "Kändude katastroof" (7.b), "Kohutav kohvik" (7.a), "Kaarli kelder" (7.d)
P-tähega jutud ja 8. klassid - "Pühapäevased pannkoogid" (8.c), "Psühholoogiline pulgakomm" (8.a) ja "Porine pall" (8.b/c)
J-tähega jutud ja 9. klassid - "Jaht jänestele" (9.a), "Jumalik jäätis" (9.g), "Jaanituli" (9.f)

Kooli juhtkond valis piltideks saanud kõnekäändude seast välja oma lemmikud autorid:

Laura Ruderström 3b “Leiba luusse laskma”.
Rika Helena Rõõmus ja Laura Heleen Illenzeer 2b “Pikad näpud”.
Emma Calero 2b “Valge vares”.
Mirtel Vaino ja Aleria Šamonin 5a “Kingitud hobune”.

Emakeeleõpetajate lemmikud:

Laura Ruderström 3b “Leiba luusse laskma”.
Rika Helena Rõõmus ja Laura Heleen Illenzeer 2b “Pikad näpud”.
Emma Calero 2b “Valge vares”.
Mirtel Vaino ja Aleria Šamonin 5a “Kingitud hobune”.