Uudised

Rahvusvaheline projekt EASTER CARDS WISHES EXCHANGE 13.01.-01.05.2023 10. mai HaapsaluPK


 

See on Haapsalu Põhikooli 2. B kl ja Itaalia kooli „Instituto Comprensivo J. A. Comenius“ (Trento) 1.A klassi õpilaste vaheline lihavõttekaartide  ja –soovide projekt. Projekti kirjutasid õpetajad Ene Jundas ja Cinzia Stefli. Projekt sai tegevusloa 13. jaanuaril 2023 Euroopa koolide virtuaalse keskkonna eTwinning poolt.

Projektis osalesid 2. B klassi õpilased: Risto Bergmann, Dmitri Bychkov, Johanna-Liis Gribulis, Loviise Juurik, Mia Kanter, Andre Karjatse, Kleopatra Karydi, Emili Koop, Remi Koppe, Remi Kritt, Mairold Lehtla, Maria Lepik, Raheli Luha, Keithi Paes, Kristina Pelinens, Aron Pulst, Laureen Põldma, Iiris Rahula, Rainis Rand, Johannes Raudvee, Steven Silla, Darja Tjumetševa, Triin Vainlu, Mattias Viiand ja klassijuhataja Liia Lees.

Projekti eesmärgiks on õpilastes loova mõtlemise arendamine; huvi äratamine keeleõppe vastu; lihavõttekaartide valmistamine ja lihavõtte traditsioonide meelespidamine. Esimese ülesandena tutvustasid partnerkoolide õpilased üksteisele oma klassi, kooli, kodulinna ja riiki. Haapsalu Põhikooli õpilaste esitlust oma kodulinnast näeb avades lingi – Haapsalu esitlus. Itaalia õpilaste koostatud esitluse link on järgnev – Trento esitlus.

Järgmise tegevusena oli vaja välja nuputada ja teostada projekti logo. Logo valmis Eesti ja Itaalia õpilaste ühistööna. Oma panuse andsid 1.A klassi õpilased Meelis Aedviir, Andres Hallika, Andro-Andres Kolpakov, Alondra Lumiste ja Sander Sarapuu.

17. märtsil toimus õpilaste videokohtumine, mida oodati pikisilmi ning milleks oli vaja harjutada enda tutvustamist inglise keeles. Meil oli huvitav vaadata ja kuulda Itaalia õpilaste esitusi, neil aga meid. Itaalia õpilased õpetasid meid voltima paberist koera, meie aga, kuidas meisterdada lihavõttejänkut.

Pühade liginedes saabus aeg kaartide meisterdamiseks.  Esitlusega saab tutvuda avades järgnev link – esitlus Padlet leheküljel.

Projekti lõputööna valmis kalender. 1.-6. kuu jaoks joonistasid pildid meie kooli õpilased.

Näide aprillikuust.

 

See on Haapsalu Põhikooli 2. B kl ja Itaalia kooli „Instituto Comprensivo J. A. Comenius“ (Trento) 1.A klassi õpilaste vaheline lihavõttekaartide  ja –soovide projekt. Projekti kirjutasid õpetajad Ene Jundas ja Cinzia Stefli. Projekt sai tegevusloa 13. jaanuaril 2023 Euroopa koolide virtuaalse keskkonna eTwinning poolt.

Projektis osalesid 2. B klassi õpilased: Risto Bergmann, Dmitri Bychkov, Johanna-Liis Gribulis, Loviise Juurik, Mia Kanter, Andre Karjatse, Kleopatra Karydi, Emili Koop, Remi Koppe, Remi Kritt, Mairold Lehtla, Maria Lepik, Raheli Luha, Keithi Paes, Kristina Pelinens, Aron Pulst, Laureen Põldma, Iiris Rahula, Rainis Rand, Johannes Raudvee, Steven Silla, Darja Tjumetševa, Triin Vainlu, Mattias Viiand ja klassijuhataja Liia Lees.

Projekti eesmärgiks on õpilastes loova mõtlemise arendamine; huvi äratamine keeleõppe vastu; lihavõttekaartide valmistamine ja lihavõtte traditsioonide meelespidamine. Esimese ülesandena tutvustasid partnerkoolide õpilased üksteisele oma klassi, kooli, kodulinna ja riiki. Haapsalu Põhikooli õpilaste esitlust oma kodulinnast näeb avades lingi – Haapsalu esitlus. Itaalia õpilaste koostatud esitluse link on järgnev – Trento esitlus.

Järgmise tegevusena oli vaja välja nuputada ja teostada projekti logo. Logo valmis Eesti ja Itaalia õpilaste ühistööna. Oma panuse andsid 1.A klassi õpilased Meelis Aedviir, Andres Hallika, Andro-Andres Kolpakov, Alondra Lumiste ja Sander Sarapuu.

17. märtsil toimus õpilaste videokohtumine, mida oodati pikisilmi ning milleks oli vaja harjutada enda tutvustamist inglise keeles. Meil oli huvitav vaadata ja kuulda Itaalia õpilaste esitusi, neil aga meid. Itaalia õpilased õpetasid meid voltima paberist koera, meie aga, kuidas meisterdada lihavõttejänkut.

Pühade liginedes saabus aeg kaartide meisterdamiseks.  Esitlusega saab tutvuda avades järgnev link – esitlus Padlet leheküljel.

Projekti lõputööna valmis kalender. 1.-6. kuu jaoks joonistasid pildid meie kooli õpilased.

Näide aprillikuust.