Uudised

Keelte Paabel 11.- 15.03.2019 10. märts HaapsaluPK


11.-15. märtsini toimus Haapsalu Põhikoolis Keelte Paabel. Tõstsime esile just neid keeli, mida meie kooli õpilased kõige paremini oskavad – eesti-, vene-, saksa- ja inglise keel. Isegi jaapani- ja itaalia keel on esindatud! Andsime kõigile võimaluse end õpitavas keeles proovile panna, kas siis laval, võistluses või kirjutamises.

Sissepääsu juures asus väike teatrilava (LAVAAUK), kus toimusid tundide ajal mitmed ema- ja võõrkeelsed etteasted. I korrusel oli KINONURK, kus vahetundides jooksevad ekraanil multikad.

The Spelling Bee võistlus 
13.03. toimus Lavaaugus The Spelling Bee võistluse finaal, kuhu pääsesid 10 parimat kõikide paralleelide arvestuses.

AKROSTIHHONi kirjutamine
Kuna Haridus ja Teadusministeerium on 2019 kuulutanud eesti keele aastaks, siis kirjutasime selleteemalisi akrostihhone. 

Teisipäeval (12.03) tutvustas „Bõliina” vene rahvamuusikat.

Kolmapäeval (13.03) ootasime kõiki õpilasi (miks mitte ka õpetajaid!), kellel südikust ja tahtmist, teistele esinema - olgu see siis muusikapala, mustkunstitrikk, naljalugu, luuletus, laul, tants vm. Avatud oli nn. "VABALAVA"

Neljapäev (14.03) oli emakeele päev. Külas käis ajakirjanik Juhan Hepner ning rääkis oma tegemistest.

Reede (15.03) tähistasime koos inglastega heategevuslikku päeva „The Red Nose Day”.

 

11.-15. märtsini toimus Haapsalu Põhikoolis Keelte Paabel. Tõstsime esile just neid keeli, mida meie kooli õpilased kõige paremini oskavad – eesti-, vene-, saksa- ja inglise keel. Isegi jaapani- ja itaalia keel on esindatud! Andsime kõigile võimaluse end õpitavas keeles proovile panna, kas siis laval, võistluses või kirjutamises.

Sissepääsu juures asus väike teatrilava (LAVAAUK), kus toimusid tundide ajal mitmed ema- ja võõrkeelsed etteasted. I korrusel oli KINONURK, kus vahetundides jooksevad ekraanil multikad.

The Spelling Bee võistlus 
13.03. toimus Lavaaugus The Spelling Bee võistluse finaal, kuhu pääsesid 10 parimat kõikide paralleelide arvestuses.

AKROSTIHHONi kirjutamine
Kuna Haridus ja Teadusministeerium on 2019 kuulutanud eesti keele aastaks, siis kirjutasime selleteemalisi akrostihhone. 

Teisipäeval (12.03) tutvustas „Bõliina” vene rahvamuusikat.

Kolmapäeval (13.03) ootasime kõiki õpilasi (miks mitte ka õpetajaid!), kellel südikust ja tahtmist, teistele esinema - olgu see siis muusikapala, mustkunstitrikk, naljalugu, luuletus, laul, tants vm. Avatud oli nn. "VABALAVA"

Neljapäev (14.03) oli emakeele päev. Külas käis ajakirjanik Juhan Hepner ning rääkis oma tegemistest.

Reede (15.03) tähistasime koos inglastega heategevuslikku päeva „The Red Nose Day”.